Slovensko 2012 Advent aj tento týždeň na RTVS

Slovensko 2012 Advent aj tento týždeň na RTVS Prvý ročník unikátneho projektu RTVS Slovensko 2012 Advent má za sebou dva týždne priamych prenosov adventných koncertov na Dvojke a dva veľké galavečery na Jednotke. Ambíciou projektu, ktorý pokračuje už tretí týždeň, je ponúknuť divákom jedinečnú programovú alternatívu s výrazným charitatívnym, kultúrnym a regionálnym rozmerom. Na Dvojke tento týždeň o 20-tej hodine uvidíte naživo vysielané koncerty z Humenného, Spišskej Novej Vsi, Bytče, Žiliny a Piešťan. Týždeň s Nota Bene vyvrcholí v nedeľu 16. decembra o 20.10 veľkým galavečerom v priamom prenose na Jednotke. Zostrihy koncertov odvysielaných na Dvojke si môžete vypočuť na druhý deň na Rádiu Slovensko.

„Projekt Slovensko 2012 Advent predstavuje unikátnu synergiu verejnoprávneho rozhlasu a televízie. Záznamy z koncertov totiž vysielame na druhý deň v hlavnom večernom vysielacom čase na Rádiu Slovensko.  Týmto jedinečným projektom splácame aj istý dlh kultúrnej a umeleckej obci, ktorá v minulosti nedostávala priestor na obrazovkách verejnoprávnej televízie napriek vysokej kultúrnej hodnote. Je predpoklad, že časť koncertov sa dostane do výmennej siete Európskej vysielacej únie (EBU),“ povedal generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Minulý týždeň bol venovaný verejnej zbierke Nadácie pre deti Slovenska Hodina deťom, ktorá má aj vďaka projektu Slovensko 2012 Advent na svojom konte sumu 211 731 eur. Tento týždeň v rámci projektu Slovensko 2012 Advent pomáhame s občianskym združením Proti prúdu a časopisom Nota Bene ľuďom bez domova a ľuďom v núdzi, ktorým hrozí, že o svoj domov prídu. Odštartovali sme ho pondelkovým koncertom z Vihorlatského múzea v Humennom s moderátorom Mariánom Čekovským, speváčkou Katarínou Knechtovou a hosťom večera Jánom Ďurovčíkom.

Dnes večer sa presunieme do Reduty v Spišskej Novej Vsi, kde moderátorka Katarína Brychtová uvedie unplugged vystúpenie speváka Petra Cmoríka. Hosťom dnešného adventného koncertu o 20-tej hodine na Dvojke bude Henrieta Mickovičová. V stredu sa zo Sobášneho paláca v Bytči prihlási Adela Banášová, hudobný hosť Andrej Šeban so skupinou a hosť večera Táňa Pauhofová. Štvrtkový večer na Dvojke bude patriť živému koncertu hudobného zoskupenia Pacora trio z mestského divadla v Žiline. Moderátorom večera bude Pavel Dvořák a jeho hosťom známy slovenský výtvarník Rudolf Sikora. V piatok sú na rade Piešťany a priamy prenos koncertu Pavla Hammela z hotela Thermia Palace. Hosťom večera bude Ľubomír Moravčík.