Mesto Humenné sa púšťa do boja proti domácemu násiliu

Mesto Humenné sa púšťa do boja proti domácemu násiliu Humenné hovorí STOP násiliu – cieľom projektu je poukázať na problém násilia, no predovšetkým predchádzať týraniu ešte v jeho zárodku.

Do boja proti týraniu najmä žien a detí sa rozhodla pustiť humenská samospráva prostredníctvom projektu s názvom Humenné hovorí STOP násiliu.

Ako informovala hovorkyňa radnice Michaela Slivková Kirňaková, cieľom projektu je poukázať na problém násilia, no predovšetkým predchádzať týraniu ešte v jeho zárodku.

Samospráva chce v tejto súvislosti zrealizovať sériu školení pre lekárov – pediatrov, zdravotné sestry, učiteľov základných škôl a príslušníkov polície spolu s terénnymi sociálnymi pracovníkmi.

“Práve tieto cieľové skupiny sú dennodenne v kontakte s potenciálnymi obeťami a môžu urobiť patričné opatrenia na odstránenie domáceho násilia v jeho rannej forme. Séria workshopov bude zameraná na právne, ekonomické a psychologické minimum, aby účastníci lepšie porozumeli danej problematike, ktorá si vyžaduje individuálny, ale najmä citlivý prístup,” poznamenala Slivková Kirňaková.

Ďalším výstupom projektu bude podľa jej slov zborník princípov, ktorými je potrebné sa riadiť pri poskytovaní ochrany či pomoci ženám a deťom zažívajúcim násilie. Do pripravovanej publikácie chcú umiestniť aj adresy a kontakty na inštitúcie, ktoré vedia poskytnúť pomocnú ruku obetiam domáceho násilia.

Súčasťou projektu, ktorého realizácia sa odštartuje v týchto dňoch, bude aj mediálna kampaň za účasti osobností zo spoločenskej, politickej, kultúrnej a športovej oblasti mesta.

Humenský projekt podporila dotáciou vo výške 9000 eur Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Na jeho nákladoch sa bude podieľať mestská pokladnica sumou 2250 eur.


Zdroj: Hlavne spravy