Správa rekreačných a športových zariadení mesta Humenné začne s opravou skateparku

Správa rekreačných a športových zariadení mesta Humenné začne s opravou skateparku

Skateparkové ihrisko, ktoré sa nachádza na Chemlonskej ulici v Humennom za Mestskou športovou halou, postavila humenská samospráva koncom roka 2007 ešte za bývalého vedenia za vyše 65-tisíc eur. Skatepark vznikol na podnet mladých Humenčanov, ktorí milujú adrenalínové športy. Aktuálne získa nový vzhľad.

 

Vynovený skatepark ostane na svojom pôvodnom mieste na pozemku s rozlohou 811 m2. Stavebné práce budú obsahovať kompletné očistenie prekážok od starých pojazdových plôch, od korózie a pôvodných náterov, opravu a zosilnenie konštrukcií, opravu zábradlia, následný náter konštrukcií, to znamená 1× základná farba a 2× vrchná farba. Prevedie sa zakrytie bočných strán stredových prekážok 12mm brezovou lazúrovanou preglejkou a upevní sa prvok rail – chemická kotva.

 

Nové prekážky so špeciálnym povrchom
Na povrch prekážok sa položia pojazdové plochy zo špeciálneho materiálu SkateSMART, ktorý tam predtým nebol. SkateSMART je povrch vyvinutý špeciálne pre skateboarding, in-line a BMX, tomu tiež zodpovedajú jeho unikátne mechanické vlastnosti. Je to výrobok nemeckej firmy IOU-RAMPS, ktorá je jednou z najrešpekto­vanejších v Európe. Prednosťami tohto povrchu sú vyvážená grip – doska, ktorá nie je hladká a lesklá, ale je opatrená veľmi jemným gripom, ktorý však neznižuje rýchlosť. Kolesá a podrážky po tomto povrchu nešmýkajú. Po daždi nenasáva vlhkosť a veľmi rýchlo schne. Povrch prekážok je veľmi tichý a má jedinečnú odolnosť voči opotrebeniu.

 

K novým prvkom skateboardového ihriska budú patriť: 

1. Mini rampa – šírka 2.5m, výška 1.5m, dĺžka 9m
2. Centrálny diel – schody – šírka 1.25m, výška 0.8m, dĺžka 3m
3. Fun box – šírka 1.25m, výška 0.8m, dĺžka 5.5m
4. Pyramída – šírka 5m, výška 0.8m, dĺžka 6m
5. Centrálny diel – rádius – šírka 2.5m, výška 0.8m, dĺžka 2m
6. Vlna – šírka 1.25, výška 0.5m, dĺžka 6m
7. Centrálny diel – bengový zjazd – šírka 2.5m, výška 0.8m, dĺžka 2.5m
8. Veľký rádius – šírka 2.5m, výška 1.6m, dĺžka 3m
9. Rail – výška 0.3m, dĺžka 4m

 

Celkové náklady na vynovenie skateparku budú predstavovať sumu 17 491 eur s DPH. So stavebnými prácami sa začne 18. júna 2018 a predpokladá sa, že práce budú trvať približne 10 dní.