Deň železnice v Humennom s rušňom – filmovou legendou aj s novým elektrickým rušňom Vectronom

Deň železnice v Humennom s rušňom – filmovou legendou aj s novým elektrickým rušňom Vectronom

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Podvihorlatským železničným spolkom otvorili v sobotu 25. augusta 2018 v Humennom pre verejnosť brány rušňového depa. Počas šiesteho ročníka Dňa železnice dostali malí aj veľkí jedinečnú možnosť nahliadnuť do priestorov, ktoré sú počas roka neprístupné, a uvidieť miesta, kde vlaky „parkujú“, opravujú či udržiavajú. Slávnostné otvorenie podujatia sa konalo za prítomnosti primátorky mesta Humenné Jany Vaľovej. Absolútnou novinkou aktuálneho ročníka bol koncert a autogramiáda skupiny S Hudbou Vesmírnou.

 

Podvihorlatský železničný spolok predstavil svoju „filmovú hviezdu“, rušeň Sergej z hollywoodskeho filmu Peacemaker. O zábavu sa postarali nostalgické vlaky. Do Sniny zviezol návštevníkov popradský parný rušeň Papagáj. Do Medzilaboriec sa vybrali nostalgické motoráky radu M131 prezývané Hurvínky. V depe bol k dispozícii aj motoráčik Stakčínska strela, osobné a nákladné dieselové rušne i historické vozidlá železničných spolkov z celého Slovenska.

 

Poslednú augustovú sobotu tak do vlakového depa zavítalo neskutočné množstvo Humenčanov i cezpoľných, ktorí potvrdili, že akcia Dňa železnice má každým rokom väčší a väčší úspech. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.