Poslankyňa NR SR a primátorka mesta Humenné Jana Vaľová podporuje tradičnú rodinu

Poslankyňa NR SR a primátorka mesta Humenné Jana Vaľová podporuje tradičnú rodinu Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky schválili v stredu 4. júna 2014 novelu Ústavy SR, ktorú predložili strany SMER-SD a KDH. Za právnu normu hlasovalo 102 poslancov zo 128 prítomných. Od septembra sa tak do ústavy dostanú vety „Manželstvo je jedinečným zväzkom medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“

Za návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Pavla Pašku a Pavla Hrušovského na vydanie ústavného zákona, ktorým sa mení a dopĺňa Ústava Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb. v znení neskorších predpisov hlasovala aj poslankyňa NR SR a primátorka mesta Humenné Jana Vaľová, ktorá tradičnú rodinu podporuje.

Za to, že podporila ochranu manželstva, dostala ďakovný list, pod ktorý sa podpísal: predseda Správnej rady Združenia pre ochranu rodiny Ing. Jozef Dupkala, predseda Správnej rady Občanov za Kresťanské Hodnoty a Tradície Anton Hajný, člen Výkonného výboru Spoločenstva svätého Jozefa Milan Hollý, predseda Správnej rady Združenia za obnovu a ochranu morálnych hodnôt Ing. Peter Prokeš a predsedníčka Správnej rady Združenia za tradičnú rodinu Mgr. Olinca Jablončíková.