Primátorka sa stretla s obyvateľmi z okolia antukových ihrísk na ulici Osloboditeľov, pribudnú multifunkčné a detské ihrisko a nové parkovacie miesta

Primátorka sa stretla s obyvateľmi z okolia antukových ihrísk na ulici Osloboditeľov, pribudnú multifunkčné a detské ihrisko a nové parkovacie miesta
Nové multifunkčné a detské ihrisko a nové parkovacie miesta. Takýto je výsledok pondelkového stretnutia primátorky mesta Jany Vaľovej a zástupcu primátorky Andreja Semanca s obyvateľmi ulice Osloboditeľov, na ktorom sa zúčastnilo približne 30 ľudí. Jeho hlavnou témou bola ďalšia budúcnosť antukových ihrísk v schátranom športovom areáli v tejto lokalite.

 

Po pôsobení VK Chemes zostali zdevastované ihriská

 

Ako Humenčania vedia, antukové ihriská mal na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva z roku 2009 v prenájme Volejbalový klub (VK) Chemes Humenné. V zmluve síce bolo uvedené, že VK Chemes sa má o areál starať a využívať ho na športové aktivity, no namiesto toho nevyužívaný areál schátral. VK Chemes potom ešte robil niekoľkomesačné obštrukcie pri odovzdávaní majetku späť do rúk mesta, čím sa celý proces ukončenia zmluvy predĺžil.

 

Uplynulý rok si ho chcel zobrať do prenájmu nohejbalový klub ŠK Laborec Humenné. Keďže ho však nechcel sprístupňovať aj verejnosti a zároveň požadoval finančné prostriedky na jeho rekonštrukciu a prevádzku, radnica a nohejbalový klub nakoniec zmluvu nepodpísali.

 

Na vedenie mesta sa medzitým obrátili bytové spoločenstvá zastupujúce obyvateľov tejto lokality, ktorí žiadali, aby sa na mieste súčasných nevyužívaných antukových ihrísk vybudovali nové parkovacie miesta. Na druhej strane sa ozývali aktivisti, ktorí trvali na ponechaní antukových ihrísk ako aj celého areálu na rovnaké účely ako doteraz.

 

Radnica dá vypracovať projektovú dokumentáciu na komplexné riešenie schátraného areálu

 

Primátorka si spolu so zástupcom primátorky, poslancami, prednostom MsÚ a riaditeľom Technických služieb vypočula názory miestnych obyvateľov, ktoré boli dôležité pred tým, než mesto vydá rozhodnutie k vypracovaniu projektovej dokumentácie. Ako uviedla po stretnutí s obyvateľmi, radnica plánuje predstaviť také komplexné riešenie, ktoré bude myslieť na potreby všetkých obyvateľov tejto lokality.

 

Aktivisti na sociálnych sieťach ešte pred stretnutím zavádzali verejnosť v Humennom tvrdeniami, že mesto môže dať tieto pozemky aj do súkromných rúk, čo uviedli aj jedny miestne médiá. Primátorka tieto tvrdenia dementovala a označila ich za podsúvanie nepravdivých informácií obyvateľom. „Ide o mestský majetok a tým zostane dovtedy, pokiaľ budem primátorkou mesta Humenné," ubezpečila Jana Vaľová. Po takmer poldruha hodinovom stretnutí primátorka prezentovala obyvateľom také riešenie, o ktorom sa hlasovalo a hlasovali miestni obyvatelia a aj niektorí aktivisti. Výsledok hlasovania uspokojil všetky záujmové skupiny.