Slávnostne sme otvorili školský rok 2018/2019 na Základnej škole SNP na Sídlisku Pod Sokolejom v Humennom

Slávnostne sme otvorili školský rok 2018/2019 na Základnej škole SNP na Sídlisku Pod Sokolejom v Humennom

Dvojmesačná prázdninová pauza pre všetkých školákov sa skončila. V pondelok, 3. septembra, otvorili všetky školy svoje brány, aby privítali nielen o rok starších žiakov, ale aj nových prváčikov. Práve tých prišla pozdraviť na Základnej škole SNP primátorka Jana Vaľová.

 

ZŠ SNP patrí k najmladším výchovno-vzdelávacím inštitúciám v meste. Svoje brány po prvýkrát otvorila žiakom v roku 1990 a odvtedy jej chodbami prešlo množstvo detí. O ich výchovu a vzdelávanie sa stará vyše 40 členný kolektív pedagógov na čele s riaditeľkou školy Katarínou Sninčákovou. Tá sa v úvode slávnostného otvorenia školského roka prihovorila desiatkam žiakov a ich rodičov. Privítala najmenších prváčikov, ale posmelila aj deviatakov, ktorých čaká posledný rok na tejto škole. Spolu s primátorkou Janou Vaľovou popriali žiakom veľa síl a entuziazmu v učení a rodičom, aby sa im darilo pri výchove svojich ratolestí. Okrem toho vyjadril veľmi peknú myšlienku aj duchovný otec Oliver Székely z blízkej farnosti, ktorý prezradil žiakom tri čarovné slovíčka – prosím, ďakujem a prepáčte. Práve tie sú podľa neho základom dobrej komunikácie medzi učiteľom a žiakom, ale aj rodičmi.

 

Neskôr sme zavítali aj do dvoch prváckych tried, 1.A a 1.B, kde už netrpezlivo čakali s kytičkami a zvedavými očami malí prváci. Pani primátorka sa s prváčikmi porozprávala o ich pocitoch byť prvýkrát v škole a každého odmenila sladkým prekvapením.