MHK Humenné bude v novej sezóne farmou pre HC Košice

MHK Humenné bude v novej sezóne farmou pre HC Košice

Mládežnícky hokejový klub (MHK) Humenné, bude počas hokejovej sezóny 2018/2019 pôsobiť ako farmárske družstvo HC Košice. Oba kluby sa dohodli, že MHK Humenné bude na stretnutia košického A-mužstva uvoľňovať ktoréhokoľvek hráča podľa výberu trénera. Zároveň bude humenský klub zaraďovať hráčov A-mužstva a juniorov HC Košice v majstrovských stretnutiach základnej zostavy.

 

HC Košice naopak bude uvoľňovať na stretnutia farmárskeho družstva hráčov, ktorí nebudú zaradení do základného 22-členného kádra na zápasy extraligy. MHK Humenné bude tak môcť využívať aj vybraných hráčov košickej juniorky. „Podpis zmluvy je dobrou správou pre obe mužstvá. Vybraní hráči oboch klubov budú môcť zbierať skúsenosti v extralige aj 1. lige. Táto spolupráca pre nás zároveň znamená možnosť efektívne využívať všetkých hráčov, vrátane juniorského kádra. Oceňujeme aj prístup Humenného, ktoré do rozvoja hokeja v meste investuje veľa energie a aj nemalé prostriedky. Hráči majú zároveň možnosť hrať na jednom z najkrajších štadiónov na východnom Slovensku,“ povedal Július Lang, prezident HC Košice.

 

„Je dôležité, že sa mesto aktívne podieľa na vedení klubu a sme radi, že mužstvu sa darí. Jasným dôkazom je aj víťazstvo MHK v druhej lige seniorov a postup do vyššej súťaže. Zmluvu s HC Košice vnímam ako potvrdenie kvality a správnosti krokov, ktoré podnikáme pre koncepčný a udržateľný rozvoj hokeja v Humennom,“ povedala primátorka mesta Humenné Jana Vaľová.

 

Zmena na poste trénera
MHK Humenné sa stalo v sezóne 2017 – 2018 víťazom druhej hokejovej ligy seniorov a zaslúžene si vybojoval postup do prvej ligy. Káder pre ďalšiu sezónu začal s letnou prípravou 1. augusta 2018 pod vedením nového trénera Milana Staša (dvojnásobný majster Československa a účastník Majstrovstiev sveta, ako hlavný tréner pôsobil na lavičke Košíc, s ktorými získal striebornú medailu a v Banskej Bystrici bronzovú medailu, ďalej pôsobil ako asistent trénera v SR 17 a o rok neskôr SR 18. O sezónu neskôr trénoval SR 16 ako hlavný tréner, rovnako aj ďalšiu sezónu SR 17).

 

Jeho asistentom bude Rudolf Jurčenko, ktorý pôsobil od roku 2005 do 2012 ako tréner brankárov v HC Slovan Bratislava a posledných 5 rokov trénoval brankárov pri reprezentácii Slovenska do 20 rokov, s ktorou v roku 2014/2015 získal bronzovú medailu na šampionáte v KANADE.

 

V kádri Humenčanov sa predstavia odchovanci: VAŠKO, FEDORKO, BURAĽ, ŠIŇANSKÝ, KASARDA a doplnia ho MARKUŠ, MAJERNÍK, MAČKOVIČ, KAMENICKÝ, LESŇÁK, ONDREJ a legionári BYLINA, SOLOMONCHAK. Na skúške sú aj viacerí hráči, ktorí sa snažia zabojovať o zmluvu a možnosť reprezentovať humenský dres v sezóne 2018/2019.

 

Základom je mládež
Humenné stavilo pri rozvoji hokeja najmä na mládež. V mládežníckych kategóriách bude mať MHK Humenné v nasledujúcej sezóne zastúpenie v mini hokeji v kategórii 3.- 4. ročník, najvyššiu súťaž budú hrať aj mladší žiaci (5. a 6. ročník), starší žiaci (7. a 8. ročník) a kadeti (9. ročník). Juniori sa predstavia v 1. lige juniorov.

 

V klube má zastúpenie aj kategória 0 – 2, v ktorej sú chlapci a dievčatá, ktorí navštevujú materské škôlky a 1. a 2. ročník základných škôl. Celkovo v klube pôsobí 167 detí. Tento počet sa stále navyšuje vďaka náborom v materských a základných školách a v spolupráci s mestom.

 

Ku kvalite hokeja v Humennom prispieva aj zrekonštruovaný štadión s kapacitou 4 500 divákov, ktorý je tretím najväčším v Prešovskom kraji. Počas rekonštrukcie sa na ňom inštalovalo nové osvetlenie, nová zvuková technika, vrátane montáže elektroinštalačných rozvodov, osadili sa nové mantinely a okná, komplexne sa opravili priestory šatní, spŕch, kancelárií a ďalších miestností v prevádzkovej časti objektu. Zároveň sa rozšírili a skultúrnili občerstvovacie priestory pre divákov, pribudol bezbariérový vstup do hľadiska. Kľúčovou časťou rekonštrukcie bola komplexná výmena izolácie strechy a vylepšilo sa aj odvetranie haly. Práve vďaka týmto zmenám sa na štadión vrátili fanúšikovia a klub môže napredovať spolu s nimi na hokejovej ceste za ďalšími úspechmi.